Vitocrossal 100 – oszczędne ogrzewanie dzięki technice kondensacji

Zalety

 • Charakteryzuje się wysoką sprawnością znormalizowaną do 98% (Hs)/109% (Hi).
 • Zapewnia niskie zużycie prądu, ponieważ ze względu na dużą pojemność wodną nie jest potrzebna pompa obiegowa kotła ani sprzęgło.
 • Jest wyposażony w układ kontroli procesu spalania Lambda Pro Control, który automatycznie dopasowuje i kontroluje skład mieszanki gazu i powietrza co przekłada się na najwyższą możliwą efektywność pracy i oszczędność w zużyciu gazu.
 • Jest przystosowany do spalania gazu ziemnego E, LL.
 • Charakteryzuje się cichą pracą.
 • Może być zdalnie sterowany za pomocą aplikacji na smartfona.
 • Jest szybki i łatwy w montażu.
 • Jego kompaktowa budowa zapewnia oszczędność cennego miejsca w kotłowni.
 • Gwarantuje dobry dostęp do wszystkich komponentów, co zapewnia wygodę obsługi technicznej.

Palnik MatriX-Plus: serce Twojego ogrzewania

Nowy palnik MatriX-Plus wyróżnia się przede wszystkich efektywnością pracy, niskimi emisjami substancji szkodliwych oraz cichą pracą. Specjalny promiennik MatriX ze stali szlachetnej jest niewrażliwy na wysokie temperatury i gwarantuje wysoką sprawność i trwałość palnika.

Lambda Pro Plus: automatyczna regulacja spalania obniża koszty

Automatyczne kontrolowanie jakości procesu spalania kompensuje wahania składu gazu i pozwala wydłużyć cykl obowiązkowych przeglądów kominiarskich do trzech lat. A to zapewnia stale wysoką wydajność kotła i obniżone koszty utrzymania.

Lambda Pro Plus
● dopasowanie spalania do jakości gazu
● stale wysoka efektywność energetyczna
● perspektywiczność
● niskie koszty utrzymania
● trzyletni cykl przeglądów

Inox-Radial ze stali szlachetnej: efektywny i trwały

Stal szlachetna to jest coś. Odporny na korozję wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej jest sercem Vitodens 200-W. Przemienia on szczególnie efektywnie energię spalania gazu w ciepło – praktycznie bez strat, z z trudnym do pobicia współczynnikiem sprawności 98 procent. A przy tym z niezawodnością, gwarantowaną przez szczególnie trwałą, wysokowartościową stal szlachetną.

10 lat gwarancji

na wymienniki ciepła ze stali szlachetnej dla olejowych i gazowych kotłów kondensacyjnych o mocy do 150 kW.

Oto zalety Vitodens 200-W

 • Niezwykle prosta, intuicyjna obsługa i zintegrowany interfejs WiFi
 • Wysoki komfort obsługi na 7-calowym kolorowym wyświetlaczu dotykowym lub z aplikacji mobilnej ViCare App
 • Panel Energetyczny do wizualizacji produkcji i zużycia energii
 • Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji, dzięki zintegrowanemu systemowi regulacji spalania Lambda Pro Plus
 • Nowy palnik MatriX-Plus zwiększa efektywność i redukuje emisje tlenków azotu
 • Trwały i szczególnie efektywny wymiennik ciepła Inox-Radial
 • Prawidłowa praca sygnalizowana widocznym z daleka, fluoryzującym wskaźnikiem Lightguide
 • Klasa efektywności energetycznej: A


Kompletny i kompaktowy

Kocioł Vitocrossal 100 może pochwalić się jednym z najmniejszych wymiarów wymaganych do ustawiania na kotłowni. Model o mocy 80 kW zajmuje w kotłowni 0,55 m2, a do wprowadzenia do kotłowni wystarczy otwór o szerokości zaledwie 450 mm, dzięki czemu nadaje się również doskonale do modernizacji starszych instalacji z utrudnionym dostępem do kotłowni.

Istnieje możliwość zamówienia kotła jako kompletną jednostkę (tzw. wersję Unit), lub też w poszczególnych komponentach do złożenia w kotłowni.


Kompaktowe rozwiązanie kaskadowe – instalacja dwukotłowa w jednej obudowie , o mocy od 400 do 640 kW


Doświadczenie w kondensacji

Powierzchnia wymiany ciepła kotła Vitocrossal 100 stwarza idealne warunki dla pełnego wykorzystania ciepła kondensacji. Po gładkiej, pionowej powierzchni skraplający się kondensat spływa bez przeszkód w dół, spełniając jednocześnie drugą ważną rolę jakim jest proces samooczyszczania powierzchni. Gwarantuje to stale wysoką sprawność, zwiększa trwałość kotła i redukuje czas związany z utrzymaniem kotła w dobrym stanie technicznym.

Bezpieczeństwo pracy

Zastosowany w kotle zintegrowany system kontroli jakości spalania Lambda Pro Control, znany i z powodzeniem stosowany od blisko dziesięciu lat w kotłach wiszących, zapewnia automatyczne dopasowanie pracy palnika do zastosowanego rodzaju użytego gazu ziemnego (E / LL). Tym samym w sposób ciągły zapewniana jest wysoka sprawność pracy oraz jakość procesu spalania. Dla instalatora i serwisanta oznacza to bezproblemowy rozruch kotła i pewność ciągłości pracy, natomiast dla użytkownika gwarancję niskich kosztów eksploatacji oraz niewielkiego obciążenia środowiska emisją szkodliwych substancji.

Zaawansowany regulator Vitotronic

Zintegrowany regulator Vitotronic w opcji stałotemperaturowej lub pogodowej, z funkcją asystenta uruchomienia pozwala na wygodne skonfigurowanie instalacji podczas rozruchu, oraz późniejszą obsługę przez użytkownika. Sterowanie pracą urządzeń w układzie kaskadowym zapewnia nadrzędny regulator Vitotronic 300-K MW1B, komunikujący się z kotłami w systemie LON. Oznacza to, że zarówno nowe instalacje jak już te istniejące można rozbudowywać o kocioł Vitocrossal 100 CI. Regulator kaskadowy Vitotronic 300-K (MW1B) umożliwia sterowanie kaskadą, złożoną z czterech, a w niedalekiej przyszłości nawet z ośmiu kotłów.

Copyright © 2020 Szyma Sp. z o.o. . All Rights Reserved/Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search